BOUW- EN
VASTGOEDMANAGERS

U bevindt zich hier:

Coulisse Campus: uitdagingen in proces, financiering en contractvorming

De ontwikkeling van Coulisse Campus heeft Coulisse eigenhandig opgezet. Ook de eerste contacten met de architecten waren al door Coulisse gelegd.

De ontwikkeling van Coulisse Campus heeft Coulisse eigenhandig opgezet. Ook de eerste contacten met de architecten waren al door Coulisse gelegd. Eind 2018 werd Enternaar Gerben Huuskes (projectleider bij SBM Bouw- en vastgoedmanagers) al betrokken bij dit project. Gerben is bij dit project betrokken op het gebied van bouwkostenmanagement, projectmanagement, prijs- en contractvorming, uitvoeringsbegeleiding, kwaliteit, kosten- en procesbewaking. Het project bracht een aantal uitdagingen met zich mee. Bijvoorbeeld: Hoe sluit je een contract met elk Enters bouwbedrijf? Hoe zorg je dan nog voor een afbouwgarantie? En hoe zorg je ervoor dat de bank dit financiert? Gerben vertelt graag meer.  

Van SO naar DO  

Coulisse, architecten Piuarch en Kleinsman, de logistiek adviseur Groenewout en Gerben van SBM zijn samen tot een eerste schetsontwerp gekomen. Daarna is het ontwerpteam uitgebreid met een constructeur en een installatieadviseur. Brons werd als constructeur betrokken en Bordewijk De Adviseurs (net als SBM onderdeel van 360Vastgoed (link)) is aangeschoven voor advies over de installatietechniek, brandveiligheid en bouwfysica. Deze partijen hebben een DO-ontwerp vastgesteld. Coulisse gaf aan dat zij graag met Bouwbedrijf Wessels wilde gaan bouwen. Bouwbedrijf Wessels zag deze samenwerking ook zitten en zijn er afspraken gemaakt over staartkosten, bouwplaats voorzieningen, eigen inkoop van onderdelen en gezamenlijke inkoop van onderdelen. Op basis van deze afspraken sloot ook Bouwbedrijf Wessels aan bij het ontwerp/bouwteam.  

Partners 

Voor de installaties heeft Bordewijk de Adviseurs de installatiestukken gereed gemaakt voor een meervoudige onderhandse aanbesteding met als resultaat dat de volgende partijen zijn gecontracteerd:  

  • A3 Koel- en Vriestechniek voor de luchtbehandeling, verwarming en koeling;  
  • Loohuis Tubbergen voor de overige W- en E- installaties;
  • Aqua+ voor de sprinklerinstallatie. 

Prijsvorming

De prijsvorming heeft plaatsgevonden aan de hand van een open begroting. Daarnaast heeft Coulisse ook onderdelen rechtstreeks ingekocht:  

  • Het leveren en plaatsen van bouwhekken en bouwketen;  
  • Het benodigde grondwerk;  
  • Terreinriolering en verharding;  
  • De gehele metalen draagconstructie;  
  • Het gevelmetselwerk. 

De coördinatie van deze werkzaamheden ligt grotendeels bij de aannemer: Bouwbedrijf Wessels. Dit is uiteraard vastgelegd en meegenomen tijdens de contractvorming.  

Contractvorming metselwerk 

Voor het gevelmetselwerk ligt het anders. Coulisse heeft de wens uitgesproken om het metselwerk door alle Enterse aannemers te laten uitvoeren. Twee bedrijven: Rikkers en Homan, zijn hiervoor het aanspreekpunt geworden. Zij regelen de uitvoering met de andere aannemers. Op basis van een kostenraming is de opdracht verstrekt. Dit komt doordat er geen standaard normen bestaan voor het metselen van verschillende patronen met afwijkende steenformaten.  

Financiering en verzekering 

Voor de realisatie van de nieuwbouw fase 1 is, naast de inbreng van eigen middelen, het project gefinancierd door de bank. Op zich niets bijzonders, maar hiervoor vraagt de bank een afbouwgarantie. Ook dit is geen complexe aangelegenheid, behalve dat Bouwbedrijf Wessels geen afbouwgarantie kan verstrekken voor de onderdelen: grondwerk, metalen draagconstructie en gevelmetselwerk. Deze onderdelen worden door en voor rekening van de opdrachtgever gerealiseerd. Om dit op te lossen, zijn er aan diverse partijen afbouwgaranties gevraagd, waarbij de lening in diverse bouwdepots is opgesplitst. Door de opgeknipte opdrachten was het voor de aannemer niet mogelijk om alle werkzaamheden onder de dekking van de CAR-verzekering te laten vallen. Om deze redenen heeft Coulisse de CAR-verzekering afgesloten, waardoor alle partijen onder deze dekking vallen.  

De bouw van Coulisse Campus is dus gefinancierd, verzekerd en de juiste partijen zijn gecontracteerd. Niets staat de realisatie nog in de weg.

Terug naar het hoofdartikel


Gerben Huuskes

Projectleider - Toezichthouder

NEEM CONTACT OP

Wij creëren
huisvesting van waarde

Vestiging Hengelo

Jan Tinbergenstraat 110
7559 SP Hengelo

tel: 085 6202462
mail: info@sbm-groep.nl

Route naar Hengelo >

Vestiging Apeldoorn

Stationsstraat 122
7311 MJ Apeldoorn

Route naar Apeldoorn >

Copyright 2025 - SBM Bouw- en vastgoedmanagers B.V. - KvK-nummer 06090607

Algemene voorwaarden Disclaimer Sitemap Contact Privacyverklaring