- Home
- Bouwmanagement en Vastgoedmanagement
- Projecten
- Voetbalstadion Heracles, uitbreiding businessclub
Voetbalstadion Heracles, uitbreiding businessclub
Na promotie naar de eredivisie in het seizoen 2005-2006 bleek de BVO Heracles zodanig in de belangstelling te staan dat de sponsors/businessclubleden onvoldoende ruimte hadden elkaar in de bestaande businessclub op een fatsoenlijke manier te kunnen ontmoeten.
Daarnaast is het een must voor Heracles, wil het zich handhaven in de eredivisie, haar begroting op te krikken. Eén van de mogelijkheden daartoe is uitbreiding van het aantal businessleden. Wil men die in een juiste ambiance elkaar laten ontmoeten was uitbreiding noodzakelijk. Gezien het feit dat SBM betrokken is geweest bij de realisatie van het stadion vanaf het eerste uur, was het voor de opdrachtgever, de Stichting Stadion Heracles, eigenaar van het stadion en verhuurder aan de voetbalclub, een logische stap SBM te consulteren.
Na het opzetten en doorrekenen van enkele mogelijkheden is in overleg met de opdrachtgever gekozen voor een uitbreiding op palen boven de bestaande parkeerplaatsen. In samenwerking met de architect en de constructeur is een architectonisch verantwoorde uitbreiding ontstaan met een constructief efficiënte opbouw. Met name moest architectonisch een logische uitbreiding ontstaan en constructief moest rekening gehouden worden met een in stand te houden belangrijk leidingtracé en putten ter plaatse van de uitbreiding.
Gezien de goede ervaringen en kennis van het bestaande gebouw was het tevens een logische stap t.b.v. de prijsvorming en uitvoering de uitbreidingsplannen voor te leggen aan de bouwers en installateur van het eerste uur. In goed overleg is hiermee overeenstemming bereikt met een prima resultaat alsof het altijd zo is geweest.
opdrachtgever
Stichting Stadion Heracles, Almelo
diensten SBM
- projectmanagement
- kostenmanagement
- directievoering
projectleider
Dick Slatius
fasen
initiatief- t/m realisatiefase
periode
2006
oppervlakte
ca. 870 m² extra
investeringskosten
ca. € 1.2 miljoen excl. BTW
architect
Leijh, Kappelhoff, Seckel, van den Dobbelsteen, architecten, Hengelo
bouwkundig aannemer
Bouwcombinatie “Samenspel” v.o.f.
(Goossen, Almelo/Plegt-Vos, Oldenzaal/Bramer), Vriezenveen
installateur
Meulenbeld-Hofhuis, Almelo
